Rusça Öğrenmek Zor Mu ?

Cagridilokulu

Rusça öğrenmek zor mu? sorusunu başkalarına sormak yerine kendinize sormanız daha doğru olacaktır. Çünkü Rusça öğrenmek veya herhangi bir dil  öğrenmenin zorluğu kişiden kişiye göre değişir. Kimi insanlar çok kolay bir şekilde öğrenirken kimi insanlar da öğrenme konusunda zorlanabiliyor.

Önemli olan Rusça öğrenmek için gerekli emeği vermiş olmanız ve motivasyonunuzu yüksek tutmanızdır. Ayrıca kendi öğrenme yönteminize göre  planlamalar yaparak öncelikle Rusça öğrenmeye nereden başlamanız gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Planlı, sistematik ve disiplinli bir  şekilde Rusça öğrenmeye başlamanız dili öğrenmeniz adına çok önemli olacaktır. Unutmayın disiplinli olmak her zaman sizi başarıya ulaştırabilir.

Bu anlamda Rusça öğrenmek zorluktan çıkar ve sizin için heyecan verici bir aktivite olmaya başlar. Eğer negatif düşünceler içinde olursanız ve öğrenme inancınız olmazsa zaten Rusça öğrenmek sizin için sadece bir zorunluluk noktasına gelir.

İlginizi çekebilir: Rusça Alfabe Öğrenme

Rusça Zor mu ?

Rusça öğrenmek zor mu? sorusu için yanıtımız, hem evet hem hayır olabilir. Diğer diller ile kıyasladığımız zaman Rusça öğrenmek başta size oldukça zor  gelebilir.Ancak bir kez Rusça alfabe ve temel gramer öğrenmeye başlarsanız yani Rusça’yı öğrenmye başlarsanız bu dili öğreniyor olmak size zevkli gelecektir.

Biliyorsunuz ki Rusça dili, Doğu Slav Dilleri grubuna ait bir dildir. Diğer Slav dilleri olan Lehçe, Çekçe, Sırpça ve Bulgarca ile aynı proto-Slav dilinden türemiş bir dildir. Rusça öğrenmek sizin için bir korku olmamalı. Eğer Rusça öğrenmek sizin için korku sebebi olursa bilinçaltınız Rusça öğrenmenize engel oluyor. Kesinlikle yaptığınız işi sevmeniz gerekiyor. 

Bu yüzden, Rusça öğrenmek gibi bir amacınız varsa ve  kesinlikle başarılı olmak istiyorsanız çok iyi bir Rusça kurs merkezi ve eğitmenleri bulmanız
ve onlarla çalışmanız gerekiyor.

Rusça Öğrenmenin Kolay Yolu

İlk olarak alfabeyi öğrenmek ile başlamanız gerekiyor. Rus dili Kiril alfabesini kullanıyor. İlk bakışta korkutucu, öğrenilmesi zor gelebilir. 
Ancak öğrenmek oldukça kolaydır. Kiril alfabesi, Latin alfabesiyle birkaç harfi paylaşıyor.Kiril alfabesini öğrenmek için programlar kullanabilirsiniz.

Daha sonra harfleri öğrenirken notları alabilirsiniz. Ardından temel isimleri ve sıfatları öğrenin ve sonrasında kelimeleri çoğullaştırmayı öğrenip  pratik yapabilirsiniz.Rusça öğrenmek zor mu? düşüncesi hala kafanızı kurcalıyorsa Rusçanın öğrenmesi en zor dillerden biri olduğuna inanıyoruz. Rusça dilbilgisi kurallarının çok karmaşık olduğunu ve birçok istisnası  bulunduğunu söylememiz mümkün.

Ayrıca ek olarak birçok öğrenci telaffuz etme noktasında büyük mücadeleler veriyor. Kelimelerdeki vurgu  genellikle tahmin edilemiyor ve yazılı olarak belirtilemiyor.Rus dilinde, sözde “sert” ve “yumuşak” sesleri  ayırt etmeniz gerekiyor.Ancak tüm bunlara rağmen eğer Rusça öğrenmek için azminiz ve heyecanınız olduğu sürece kısa bir süre içinde Rusça’yı  öğrenebileceğinize inanıyoruz.

Rusça YDS Zor Mu ?

Önceki yazılarımız da Rusça öğrenmek zor mu? sorusu için cevaplar aramıştık şimdi de Rusça YDS zor mu? için cevaplar arayacağız.

  • Rusça metin düzenleri ve metin analizlerini yapabiliyor olmanız 
  • Rusça kelime hazinesi ve gramer bilginizi iyi seviyeye getirmiş olmanız 
  • Konuşma diline için kullanılan kelimeler hakkında bilgi edinmiş olmanız 
  • Rusça soru çözüm teknikleri ve sınav stratejilerini kavramış olmanız
  • Puanlama sistemi ve test seviyelerini öğrenmiş olmanız
  • Sınav için verilen zaman süresini nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlamış ve pratik yapmış olmanız
  • Rusça YDS’nde kendi seviyenizi belirlemiş olmanız
  • Bilgi eksikliklerinizi gidermiş olmanız durumunda Rusça YDS’nin sizi zorlayacağını düşünmüyoruz.

Ayrıca Rusça dilini öğrenmek sizin için bir zorunluluk değil de istek haline geldiğinde dili daha kolay öğrenebileceğinizi düşünüyoruz. Disiplinli ve planlı çalışırsanız Rusça’yı ve daha birçok dili öğrenmeniz oldukça kolay bir hal alacaktır.
 


Rusça Öğrenmek Zor Mu?

Bu sizin becerilerinize ve öğrenme sitilinize göre farklılık göstermektedir. Gerekli şartlar uygun olduğu taktirde istediğiniz zaman Rusça öğrenebilirsiniz.

Rusça YDS Zor Mu ?

Rusça YDS sınavı için önceden bir eğitim ve donanıma sahip olmanız gerekir. Çok kolay bir sınav değildir. Gerekli eğitim ve öğrenimi Çağrı Dil Okulu ile alabilirsiniz.

Rusça Öğrenmek Zor Mu?

Bu sizin becerilerinize ve öğrenme sitilinize göre farklılık göstermektedir. Gerekli şartlar uygun olduğu taktirde istediğiniz zaman Rusça öğrenebilirsiniz.

Rusça YDS Zor Mu ?

Rusça YDS sınavı için önceden bir eğitim ve donanıma sahip olmanız gerekir. Çok kolay bir sınav değildir. Gerekli eğitim ve öğrenimi Çağrı Dil Okulu ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib