Rusça Kendini Tanıtma

Cagridilokulu

Rusça kendini tanıtma konusunda birçok kişinin zorluk yaşadığını biliyoruz. Aslında alfabeyi öğrendikten sonra ikinci adım yavaş yavaş kendinizin ve çevrenizdekilerin isimlerini yazmaya çalışmanız gerekiyor. Bu sayede hem pratik yapmış olacaksınız hem de Rusça kendini tanıtma aşamasına geçmiş olacaksınız.

Pratik yaparsanız ve disiplinli çalışırsanız her dili öğrenmek gibi Rusça’yı da öğrenmek sizin için kolay olacaktır. Rusçayı öğrenmenin zorlukları olabilir. Ancak her dili öğrenmenin kendine göre zorlukları oluyor. Bu noktada sizin öğrenmekten vazgeçmemeniz ve heyecanınızı kaybetmemeniz gerekiyor.

Çevrenizdeki insanlar ile konuşma pratikleri yaparak öğrendiklerinizi de daha iyi pekiştirebilirsiniz. Ayrıca Rusça diziler, filmler izlemenizin de sizin için faydalı olacağını düşünüyoruz. Rusça kitaplar okuyarak metinlerin çevirilerini yapmaya  çalışarak Rusça dil öğrenme seviyenizi de daha iyi bir duruma getirebileceğinizi düşünüyoruz.

Önemli olan Rusça’yı öğrenmek için  motivasyonunuzun yüksek olmasıdır. Bu durumda ne kadar zor olursa olsun öğreneceğinizden emin olursanız ve öğrenmek için  gerekli çabayı gösterirseniz Rusça’yı öğrenmek sizin için kaçınılmaz olacaktır. Bu sayede Rusça kendini tanıtma ve Rusça aileni tanıtma metinleri hazırlamanız da kolay olacaktır.

İlginizi çekebilir: Rusça Güzel Kelimeler

Rusça Kendini Tanıtma Metni

Rusça konuşmak için kullanılan Kiril alfabesini öğrendiniz ve küçük küçük isimleri de öğrendikten sonra artık Rusça kendini tanıtma  kısmına geçebilirsiniz. Biz de bir örnek olması için Rusça kendini tanıtma metni hazırladık.

Привет. Я Эцем. Мне 21 лет. Я живу в Турции. Я учусь в университете Айдын Аднан Мендерес. Моя мама – архитектор. Мой отец доктор. у нас есть 3 брата. У меня есть старшие сестра и брат. Моя сестра – медсестра.  Мой брат изучает право в университете. В свободное время люблю кемпинг и прогулки на природе.  Мне всегда было интересно знакомиться с новыми местами. Мой любимый повар – турецкие равиоли.  Люблю спорт и езду на велосипеде. Мой лучший друг – Фатманур. Я люблю все делать с ним.

Merhaba. Ben Ecem. 21 yaşındayım. Türkiye’de yaşıyorum. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyorum. Annem mimar. Babam doktor. 3 kardeşiz. Ablam ve kardeşim var. Ablam hemşire. Kardeşim üniversitede hukuk bölümünde okuyor. Boş zamanlarımda kamp yapmayı ve  doğayı gezmeyi çok severim. Yeni yerler keşfetmek benim için hep heyecanlı olmuştur.  En sevdiğim yemek mantı. Spor yapmayı ve bisiklet sürmeyi severim. En yakın arkadaşım Fatmanur. Onunla her şeyi yapmayı çok seviyorum.

Rusça Kendini ve Aileni Tanıtma

Rusça kendini tanıtma metnini okudunuz şimdi sıra Rusça kendini ve aileni tanıtma metnini incelemeniz için yazdığımız metni okumakta.

Привет, я Эцем. Мне 21 лет. Я живу в Турции, нас трое братьев. Я, Дениз и Ирем. Ирему 26 лет. Медсестра.  В свободное время любит путешествовать. Марине 20 лет. Студент в университете. Он изучает право.  Ему нравится заниматься спортом. Моя мама – архитектор. Мой отец доктор. Я учусь в Университете  Айдын Аднан Мендерес, факультет земельного кадастра и кадастра. Я люблю играть в волейбол.  В колледже я был в волейбольной команде. Мой любимый повар – турецкие равиоли. Мой лучший друг Фатманур.  Я люблю путешествовать, есть и заниматься с ним многими другими делами.

Merhaba, ben Ecem. Ben 21 yaşındayım. Ben  Türkiye’de yaşıyorum.Biz üç kardeşiz. Ben, Deniz ve İrem.  İrem 26 yaşında.  Mesleği hemşire. Boş zamanlarında gezmeyi sever. Deniz 20 yaşında. Üniversitede öğrenci. Hukuk okuyor. Spor yapmayı sever. 

Annem Mimar. Babam doktor. Ben Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Tapu ve Kadastro bölümü öğrencisiyim.  Voleybol oynamayı seviyorum. Üniversite de voleybol takımındaydım. En sevdiğim yemek mantı. En yakın arkadaşım Fatmanur.  Onunla gezmeyi, yemek yemeyi ve  daha birçok aktiviteyi yapmayı seviyorum.

Rusça Kendini Tanıtma İçin Örnek Metin Var Mı ?

Bu sorunuz için en doğru yanıtı sizler için oluşturduk. Örnek olarak verebileceğimiz metin;
Привет. Я Эцем. Мне 21 лет. Я живу в Турции. Я учусь в университете Айдын Аднан Мендерес. Моя мама – архитектор. Мой отец доктор. у нас есть 3 брата. У меня есть старшие сестра и брат. Моя сестра – медсестра. Мой брат изучает право в университете. В свободное время люблю кемпинг и прогулки на природе…

Rusça Kendini Tanıtma Metni Var mı ?

Sizler için en güncel Rusça kendini tanıtma metnini derledik.
Привет, я Эцем. Мне 21 лет. Я живу в Турции, нас трое братьев. Я, Дениз и Ирем. Ирему 26 лет. Медсестра. В свободное время любит путешествовать. Марине 20 лет. Студент в университете. Он изучает право. Ему нравится заниматься спортом.
Devamı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib