Rusça Alfabe Öğrenme

Cagridilokulu

Rusça alfabe öğrenme için öncelikle Rus alfabesinin kiril alfabesi ile okunup yazılıyor olduğunu bilmeniz gerekiyor. Rusça alfabe öğrenme için kullanılan Kiril alfabesi  Ortodoks rahipleri olan Kiril ve Metodius’tan isminden geliyor. Rusça öğrenmek isteyen birçok insan bu alfabeyi görünce  fikrini değiştiriyor ve Rusça öğrenmekten vazgeçiyor.

Belki siz de gördükten sonra vazgeçeceksiniz ancak aslında gözünüzde büyüteceğiniz bir alfabe olmadığını söyleyebiliriz. Tekrarlar ve pratikler yaparak birçok dili öğrenmenin mümkün olduğu gibi Rusçayı da aynı teknikler ile öğrenmeniz  mümkündür. Size önerimiz önce kısa kelimler ile öğrenmeye başlamanız. Kısa kelimeleri öğrendikten sonra uzun kelimeleri de hecelere bölerek  pratik yapmanız sizin için yararlı olacak.

Alfabeyi öğrenmeye tıpkı kendi dilinizi öğrenmeye başladığınız gibi kendinizin ve yakınlarınızın ismini  yazmaya çalışarak başlayabilirsiniz. Daha sonra kendi hayatınızı, günlük olarak neler yaptıklarınızı basit bir şekilde anlatan yazılar yazabilirsiniz. Bir tavsiye daha verelim her zaman kelimelerdeki vurgunun yerini bulmaya çalışmanız önemli olacaktır. Bu durum sizin telaffuz edebilme yeteneğinizi büyük ölçüde geliştiriyor. Ayrıca herhangi bir harf çevirici kullanmamanızı da öneriyoruz.

İlginizi çekebilir: Rusça Öğrenmek Zor Mu

Rusça Öğrenmek

Rusça öğrenmek istiyorsanız size bu konuda bazı tavsiyeler de bulunacağız.
-Yabancı dil öğrenmeniz için ilk adım motivasyon. Eğer Rusça öğrenmeye yeni başlayacaksanız, neden bu dili öğrenmek istiyorum diye kendinize sorun. Rusça öğrenmek saatlerce çalışmanızı emek vermenizi gerektiriyor.

Bu süreç içinde size en büyük yardımcı motivasyonunuzu yüksek tutmak oluyor. Öncelikle basit kelimeleri öğrenmek ile işe başlamanızı öneriyoruz. Mesela Rusça alfabe öğrenme noktasından bu işe başlayabilirsiniz.

  • Bir dili biliyor olmanız başkadır, konuşuyor olmanız çok daha başkadır.Konuşmak istiyorsanız ilk adım temel kelimeleri, gündelik ifadeleri öğrenmeyle başlamanız gerekiyor.
  • Rusça yeni kelime ve gramer öğrenmeniz gerekiyor. Öğrendiğiniz her bilgiyi okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yaparak pekiştirmeniz gerekiyor.
  • Rusça öğrenmek konusunda en önemli nokta gramer öğrenmektir diyebiliriz. Gramer öğrenmek istiyorsanız Rusça kursuna yazılabilirsiniz.
  • Eğer gerekli imkanları sağlayabiliyorsanız bir süre Rusya’da yaşamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki yabancı bir dil en iyi o dilin konuşulduğu yerde öğreniliyor.
  • Rusça telaffuzu öğrenmek de bu dili öğrenmek için çok önemli. Rusça filmler izleyebilir,kitaplar okuyabilirsiniz.

Rusça Kaç Ayda Öğrenilir

Öncelikle Rusça öğrenmek istiyorsanız çevrenizden duyacağınız “Rusça çok zor dil,öğrenmek çok zor,Dünya’nın en zor dili Rusça” gibi söylenen  sözlere kulak asmamanız gerekiyor.Bu düşünceler onların düşünceleri ve herkesin öğrenme kapasitesi farklıdır.

Zaten eğer bu düşünceyi yanınıza alarak  Rusça öğrenmeye başlarsanız başarılı olmanız kesinlikle mümkün değil.Çünkü öğrenmenin ilk kuralı gerçekten istiyor olmanızdan geçiyor. Öğrenme konusunda da her zaman olumlu düşünmeniz gerekiyor.

Negatif düşünceler içinde olrsanız öğrenme konusunda da zorluk yaşarsınız.Yani Rusça  öğrenmenizin ilk aşaması kendinize güvenmenizden geçiyor. İkinci olarak öğrenme konusunda disiplinli olmanız gerekiyor.

Bu öğrenme süreci içinde kendinize olan inancınızı kaybederseniz başarılı da olamazsınız.İster Rusça öğrenmek isteyin ister başka bir dil. Eğer eğitim aldıysanız ve öğrenemediyseniz neden işe yaramadığını düşünmeniz gerekiyor.Aslında Rusça’nın kaç ayda öğrenilir diye bir soru sormanız da yanlış olacaktır.

Çünkü öğrenmek  istiyorsanız öncelikle bir nokta belirlemeniz gerekiyor. Örneğin Rusça alfabe öğrenme ile bu iş başlayabilirsiniz. Öğrenmek için gönül vermeniz, emek harcamanız gerekiyor yoksa Rusça’yı asla öğrenemezsiniz.

Rusça Öğrenmek İstiyorum

Rusça öğrenmeye başlamaya daha önce de belirttiğimiz gibi Rusça alfabe öğrenme ile başlamanızın sizin için en doğru yol olacağına inanıyoruz. Daha sonra yavaş yavaş uzun kelimelere geçerek cümleler kurmaya başlayabilirsiniz.

Sizin için Rusça öğrenmek bir gereklilik de olabilir boş  zamanınızı değerlendirmek adına bir aktivite de olabilir. Sonuç olarak ekstra bir dil öğrenmenin her zaman sizin için bir avantaj olacağını düşünüyoruz. Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız öğrenmek için istekli ve heyecanlı olmanız gerekiyor. Motivasyonunuzu kaybetmemeniz gerekiyor.

Evde Rusça öğrenmeniz bazen sizin için zorlayıcı olabiliyor. Ancak kursa gidip Rusça öğrenecek olmanız da size kesin bir sonuç vadetmiyor. Yani öğrenmek istemek tamamen kendinize bağlı bir durum bunu aklınızdan çıkarmayın.

Rusça öğrenmek istiyorsanız örneğin bir müzik dinlerken ben bunu  anlamıyorum ki neden dinliyorum diye düşünmemeniz gerekiyor. Çünkü sadece dinleyerek de olsa belki istemeden hafızanıza bir şeyler girdirebiliyorsunuz. Ayrıca sürekli tekrar ve pratik yapmanız da Rusça’yı öğrenmeniz adına etkili bir yöntem olacaktır. Öğrendikçe daha çok öğrenmek isteyeceksiniz  ve bu sayede dilinizi geliştirmiş olacaksınız.

Rusça Alfabe Öğrenme Zor bir iş mi ?

Göründüğü kadar zor olmadığı gibi Rusça’nın alfabesini öğrenmek çokta kolay olmamaktadır. Bunun nedeni, alfabesi bizim dilimizden farklılık göstermektedir. Biraz çalışma ve pratik isteyen bir iştir.

Rusça Öğrenmek İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Günümüzde artık dil öğrenmek çok kolay. Zevkinize göre uzaktan ya da yüz yüze eğitim ile kolay bir şekilde Rusça öğrenebilirsiniz.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib